Kotvení

Bezpečnostní bazénovou plachtu je zapotřebí kotvit do podbetonované dlažby. Nedoporučujeme kotvení do nezpevněných podkladů (tzn. dlažby volně položené na zhutnělé podklady, nebo beton). V těchto případech by plachta nebyla řádně ukotvena a nemohla by tak plnit bezpečnostní funkci, dále by mohlo by dojít k pohybu dlažby a plachty.

V případě, že je kolem bazénu např. trávník, kačírek (zde je zapotřebí si vybetonovat terče alespoň 40cm hluboké o průměru cca 15cm) nebo terasová prkna, je zapotřebí nás upozornit a my Vám doporučíme možné úpravy ochozu či kotvení samotného. 

Součástí každé dodávky jsou 2 typy kotvení k upevnění do podbetonované dlažby: 

PRO BEZPEČNOST

popruhy se šponovacími ráčnami z pozinkové oceli a upevňovací prvky z nerez oceli pro jednoduché a rychlé ukotvení umístěné na základových trubkách v čelních stranách plachty. Zde se používají kolíky s půlkulatou hlavičkou zesílené pohyblivou vložkou.

PRO ŠPATNÉ POČASÍ

boční gumové upínáky umístěné mezi nosnými trubkami po celé délce plachty (ideální k upevnění na zimu, při nepříznivém počasí nebo delším nevyužití bazénu). K upevnění se používají kolíky s půlkulatou hlavičkou bez vložky.

TOPlist